Strefa Wellness

Zapraszamy do korzystania ze strefy Wellness, w skład, której wchodzą: grota solna oraz kompleks trzech saun posiadających wiele właściwości leczniczych.

Sauna parowa to sauna o wilgotności dochodzącej do 100%, lecz niższej temperaturze: 40-50°C. Jedno wejście do sauny powinno trwać ok. 5-15 minut, a całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie.

Sauna sucha (fińska) to miejsce, w którym suma temperatury i wilgotności ma wynosić 110. Temperatura nie może być niższa niż 90 stopni, zatem wilgotność wynosi jakieś 10-20 %. W saunie tego rodzaju ciepło uzyskuje się z pieca, na którym ułożone są kamienie. Kamienie polewa się wodą, często połączoną z olejkami eterycznymi.

Sauna Infrared jest sauną, w której nie występuje para i panuje stosunkowo niska temperatura powietrza dochodząca do około 600 C. W odróżnieniu od tradycyjnych saun, ciepło emitowane jest z promienników podczerwieni, a nie z pieców. Podczerwień powoduje równomierne ogrzanie mięśni, jednocześnie nie powodując nadmiernego podniesienia temperatury otoczenia. Dzięki temu temperatura w kabinie sauny utrzymuje się na optymalnym dla człowieka poziomie, a układ oddechowy oraz serce nie ulegają przeciążeniu.

Grota solna relaksuje i wspomaga leczenie wielu chorób. Panujący w grocie solnej mikroklimat przypomina ten, który mamy nad morzem. Podobnie też działa na nasz organizm. W czasie trwającego ok. 50 minut seansu wdychamy szereg mikroelementów tj jod, wapń, magnez, potas, sód, chlorki, żelazo, miedź, selen i brom.

Regulamin korzystania ze strefy Wellness